Dr.Dt. Barış GÖKTAŞ

Uzm. Dr. Dt. Barış GÖKTAŞ, 1985 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini 2003 yılında Gaziantep Anadolu Lisesin’nde bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 2008 yılında tamamlayarak Diş Hekimi ünvanı almıştır.

2009-2010 yılları arasında Adıyaman Besni Devlet Hastanesi’nde görev yapmıştır.2010 yılında ise Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve “Lityum disilikat seramiklerin simantasyonunda kullanılan iki farklı rezin siman üzerine farklı ön ışınlama sürelerinin etkisi” başlıklı doktora tezi ile eğitimini tamamlayarak “Bilim Doktoru” ünvanını almıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Dijital Diş Hekimliği, Estetik Diş Hekimliği, Adeziv Diş Hekimliği alanlarında birçok çalışma yaparak Uluslararası bilimsel kongrelerde sözlü sunumlar, yine Uluslararası bilimsel dergilerde yayınlar yapmıştır.

Devamı

Lisans ve uzmanlık eğitimi sonrasında “Özel Hospitadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” nde görev yapmıştır.

Lamine Porselenler, Zirkonyum Porselenler, Gülüş Tasarımı, Estetik Diş Hekimliği, İmplant üstü Protezler, All-on-four Protezleri gibi alanlardaki başarılı tedaviler uygulayan Uzm. Dr. Dt. Barış GÖKTAŞ, 2019 yılından beri kurucu ortağı olduğu “Özel Ulu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği” nde hastalarına hizmet vermektedir.

 

Yrd. Doç. Dr. Yasin TEKİN

Yrd. Doç. Dr. Yasin TEKİN, 1986 yılında Çorlu’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini 2003 yılında Antalya Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 2009 yılında tamamlayarak Diş Hekimi ünvanı almıştır. 2009-2010 yılları arasında Şırnak-Akçay 6. Motorlu Piyade Tugayı’ nda Diş Tabip Asteğmen olarak vatani görevini tamamlamıştır.

2011 yılında ise Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ortak doktora programı kapsamında Periodontoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 2015 yılında ”Periodontal flep cerrahisi işleminin tükürük salgısındaki epidermal büyüme faktörü ve immünglobulin seviyelerine etkisi’’ başlıklı doktora tezi ile eğitimini tamamlayarak ‘’Bilim Doktoru (PHD)’’ ünvanı almıştır.

Devamı

2015 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda ‘’Yardımcı Doçent (assistant professor)’’ kadrosuna atanmış, birçok klinik ve bilimsel çalışmalarda yer almıştır.

Daha sonra 2016 yılında Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda ‘’Yardımcı doçent (asst. prof.)’’ kadrosuna atanan Dr. Yasin TEKİN klinik çalışmalarını ve eğitim-öğretim faliyetlerini üniversite kapsamında sürdürmüştür.

Akademik kariyeri boyunca Uluslararası ve Ulusal bilimsel dergilerde yayınlanmış 9 adet makalesi ve kongrelerde sunulmuş 20 adet bildirisi mevcuttur.

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları), İmplant Uygulamaları, All on 4 Konsepti, Estetik Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Laminate Veneer, Gummy Smile tedavisi, Gömülü Diş Çekimleri, Çene Kist ve Tümörleri, Apikal Rezeksiyon gibi alanlarda başarılı tedaviler uygulayan Dr. Dt. Yasin TEKİN,  kurucu ortağı olduğu ‘’Özel Ulu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’’ nde hastalarına hizmet vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Uzm. Dr. Dt. Yasin TEKİN, Türk Periodontoloji Derneği (TPD) ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) gibi birçok mesleki kuruluş üyesidir.